 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Microchip Technology  (TC2117-3.3VDBTR)
Microchip Technology TC2117-3.3VDBTR
PartNo:
TC2117-3.3VDBTR
Manufacturers: Microchip Technology
Qty: 11883
Request Qty:
Description: LDO Voltage Regulators 800mA Fixed Output
RoHS:Details
Input Voltage MAX:6 V
Output Voltage:3.3 V
Dropout Voltage - Max:420 mV
Output Current:150 mA
Load Regulation:10 mV