 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Microchip Technology  (TC1014-3.3VCT713)
Microchip Technology TC1014-3.3VCT713
PartNo:
TC1014-3.3VCT713
Manufacturers: Microchip Technology
Qty: 6065
Request Qty:
Description: LDO Voltage Regulators 50mA LDO
RoHS:Details
Input Voltage MAX:15 V
Output Voltage:1.8 V, 2.5 V, 2.85 V, 3.3 V, 5 V
Dropout Voltage - Max:1.2 V
Output Current:800 mA