 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (10TZV220M6.3X8)
Rubycon 10TZV220M6.3X8
PartNo:
10TZV220M6.3X8
Manufacturers: Rubycon
Qty: 1493
Request Qty:
Description: CAP ALUM 220UF 10V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Bulk
Series:FM
Capacitance:680μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:4000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:967.5mA
Impedance:38 mOhm
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)