 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (200LLE18MEFC10X12.5)
Rubycon 200LLE18MEFC10X12.5
PartNo:
200LLE18MEFC10X12.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 1225
Request Qty:
Description: CAP ALUM 18UF 200V 20% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Bulk
Series:VZ
Capacitance:22μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:71mA
Impedance:-
Lead Spacing:0.079" (2.00mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)