 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (80ZLJ68M10X12.5)
Rubycon 80ZLJ68M10X12.5
PartNo:
80ZLJ68M10X12.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 1000
Request Qty:
Description: CAP ALUM 68UF 80V 20% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Bulk
Series:LSW
Capacitance:22000μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:7.5A
Impedance:-
Lead Spacing:0.858" (21.80mm)
Size / Dimension:2.008" Dia (51.00mm)
Height - Seated (Max):3.386" (86.00mm)