 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (25THV330M10X10.5)
Rubycon 25THV330M10X10.5
PartNo:
25THV330M10X10.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 888
Request Qty:
Description: CAP ALUM 330UF 25V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:FK
Capacitance:10μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:80V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:Automotive
Ripple Current:45mA
Impedance:2.4 Ohm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)