 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (450LLE22MEFC12.5X25)
Rubycon 450LLE22MEFC12.5X25
PartNo:
450LLE22MEFC12.5X25
Manufacturers: Rubycon
Qty: 870
Request Qty:
Description: CAP ALUM 22UF 450V 20% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Bulk
Series:FC
Capacitance:3900μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:AEC-Q200
Ripple Current:3.09A
Impedance:16 mOhm
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.240" (31.50mm)