 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (63ZLJ680MG412.5X35)
Rubycon 63ZLJ680MG412.5X35
PartNo:
63ZLJ680MG412.5X35
Manufacturers: Rubycon
Qty: 857
Request Qty:
Description: CAP ALUM 680UF 63V 20% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Bulk
Series:AQ
Capacitance:180μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:200V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:700mA
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)