 All Product > Connectors > Power Connectors > Hirose Connector  (DF22-3EP-7.92C)
Hirose Connector DF22-3EP-7.92C
PartNo:
DF22-3EP-7.92C
Manufacturers: Hirose Connector
Qty: 731
Request Qty:
Description: Power to the Board 3CONT IN LINE PLG
RoHS:Details
Series:DF22
Product Type:Headers
Contact Gender:Socket (Female)
Voltage Rating:600 V
Current Rating:25 A
Pitch:7.92 mm