 All Product > Connectors > Power Connectors > Hirose Connector  (DF22L-2S-7.92C(28))
Hirose Connector DF22L-2S-7.92C(28)
PartNo:
DF22L-2S-7.92C(28)
Manufacturers: Hirose Connector
Qty: 648
Request Qty:
Description: Power to the Board Housing PL 2 POS 7.92mm ST Bag
RoHS:Details
Series:DF22
Product Type:Receptacle Housings
Contact Gender:
Voltage Rating:1 kV
Current Rating:
Pitch:7.92 mm