 All Product > Connectors > Power Connectors > Hirose Connector  (DF22-2EP-7.92C)
Hirose Connector DF22-2EP-7.92C
PartNo:
DF22-2EP-7.92C
Manufacturers: Hirose Connector
Qty: 526
Request Qty:
Description: Power to the Board 2CONT IN LINE PLG CRIMP HOUS
RoHS:Details
Series:DF22
Product Type:Plugs
Contact Gender:Pin (Male)
Voltage Rating:600 V, 1000 V
Current Rating:15 A, 18 A, 20 A, 25 A
Pitch:7.92 mm