Littelfuse (5.0SMDJ40CA)
PartNo:
5.0SMDJ40CA
Description:
Transient Voltage Suppressors SMC Suf MT
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
40 V
Clamping Voltage:
64.5 V
Breakdown Voltage:
44.4 V
Peak Surge Current:
77.6 A