 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (5.0SMDJ33CA)
Littelfuse 5.0SMDJ33CA
PartNo:
5.0SMDJ33CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 8909
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors SMC Suf MT
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:33 V
Clamping Voltage:53.3 V
Breakdown Voltage:36.7 V
Peak Surge Current:93.9 A