 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ8.5CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ8.5CA-TP
PartNo:
SMAJ8.5CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3580
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 8.5V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:8.5 V
Clamping Voltage:14.4 V
Breakdown Voltage:9.44 V
Peak Surge Current:27.7 A