Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ7.5CA-TP)
PartNo:
SMAJ7.5CA-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors 7.5V 400 Watts
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
7.5 V
Clamping Voltage:
12.9 V
Breakdown Voltage:
8.33 V
Peak Surge Current:
31 A