Central Semiconductor (1.5CE18CA)
PartNo:
1.5CE18CA
Manufacturers:
Central Semiconductor
Description:
Transient Voltage Suppressors 1.5kW 18V
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
15.3 V
Clamping Voltage:
25.2 V
Breakdown Voltage:
18 V
Peak Surge Current:
59.5 A