 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > NXP Semiconductors  (PSMN7R0-30YL,115)
NXP Semiconductors PSMN7R0-30YL,115
PartNo:
PSMN7R0-30YL,115
Manufacturers: NXP Semiconductors
Qty: 80623
Request Qty:
Description: MOSFET
RoHS:Details
Transistor Polarity:N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:30 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:20 V
Id - Continuous Drain Current:76 A
Rds On - Drain-Source Resistance:7 mOhms
Configuration:Single Triple Source
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:+ 175 C
Pd - Power Dissipation:51 W