Pulse (PA1005.050NLT)
PartNo:
PA1005.050NLT
Manufacturers:
Pulse
Description:
Current Transformers XFMR ,CURRENT SENSE 1:50
Details
Mounting Style:
SMD/SMT
Inductance:
0.5 mH
Current Rating:
20 A
Turns Ratio:
1:50
Secondary Resistance:
1.5 kOhms
Termination Style:
SMD/SMT
Length:
8.38 mm
Width:
7.21 mm
Height:
5.5 mm
Frequency:
50 kHz to 1 MHz