 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (P0770.224T)
Pulse P0770.224T
PartNo:
P0770.224T
Manufacturers: Pulse
Qty: 1983
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 20% "224"
Product Information:
RoHS:In Transition
Inductance:220 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:220 mA
Maximum DC Resistance:3.11 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:6.6 mm
Case Width:4.45 mm
Case Height:2.92 mm