Pulse (P0770.222T)
PartNo:
P0770.222T
Manufacturers:
Pulse
Description:
Fixed Inductors 2.2uH 20% "222"
RoHS:
No
Inductance:
2.2 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
2.3 A
Maximum DC Resistance:
70 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
6.6 mm
Case Width:
4.45 mm
Case Height:
2.92 mm