Pulse (P1166.153NLT)
PartNo:
P1166.153NLT
Manufacturers:
Pulse
Description:
Fixed Inductors 15uH 20%
Details
Inductance:
15 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
1.5 A
Maximum DC Resistance:
92 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 130 C
Self Resonant Frequency:
22 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Shielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
7.5 mm x 7.5 mm
Case Length:
7.54 mm
Case Width:
7.54 mm
Case Height:
3.51 mm