 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (P1167.154NLT)
Pulse P1167.154NLT
PartNo:
P1167.154NLT
Manufacturers: Pulse
Qty: 1393
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 150uH 20%
RoHS:Details
Inductance:150 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:520 mA
Maximum DC Resistance:610 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 130 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:7.5 mm x 7.5 mm
Case Length:7.54 mm
Case Width:7.54 mm
Case Height:4.5 mm