Pulse (P1167.362NLT)
PartNo:
P1167.362NLT
Description:
Fixed Inductors 3.6uH 30%
Details
Inductance:
3.6 uH
Tolerance:
0.3
Maximum DC Current:
3.1 A
Maximum DC Resistance:
20 mOhms
Package / Case:
7.5 mm x 7.5 mm
Case Length:
7.54 mm
Case Width:
7.54 mm
Case Height:
4.5 mm