 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (PF0560.223NLT)
Pulse PF0560.223NLT
PartNo:
PF0560.223NLT
Manufacturers: Pulse
Qty: 1020
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDUCTOR PWR SHIELD 22UH SMD
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:2.5 A
Maximum DC Resistance:73 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:10.4 mm
Case Width:10.3 mm
Case Height:4 mm