 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (P0751.332NLT)
Pulse P0751.332NLT
PartNo:
P0751.332NLT
Manufacturers: Pulse
Qty: 6119
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.3uH 20% 6.4A
RoHS:Details
Inductance:3.3 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:6.4 A
Maximum DC Resistance:42 mOhms
Package / Case:
Case Length:0.51 in
Case Width:0.37 in
Case Height:0.215 in