 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (PA3288.221HL)
Pulse PA3288.221HL
PartNo:
PA3288.221HL
Manufacturers: Pulse
Qty: 3290
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 35A 9.6 x 8 x 6.4mm
RoHS:Details
Inductance:220 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:35 A
Maximum DC Resistance:290 uOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 130 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:9.2 mm
Case Width:6.2 mm
Case Height:8 mm