Pulse (P0752.105NLT)
PartNo:
P0752.105NLT
Manufacturers:
Pulse
Description:
Fixed Inductors 1000uH 15% "105"
Details
Inductance:
1 mH
Tolerance:
20%
Maximum DC Current:
300 mA
Maximum DC Resistance:
850 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 130 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
0.51 in
Case Width:
0.37 in
Case Height:
0.215 in