Pulse (P0751.473NLT)
PartNo:
P0751.473NLT
Description:
Fixed Inductors 47uH 20% 1.6A
Details
Inductance:
47 uH
Tolerance:
20%
Maximum DC Current:
1.6 A
Maximum DC Resistance:
106 mOhms
Case Length:
0.51 in
Case Width:
0.37 in
Case Height:
0.215 in