 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (P0770.103NLT)
Pulse P0770.103NLT
PartNo:
P0770.103NLT
Manufacturers: Pulse
Qty: 2982
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 20% "103"
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.1 A
Maximum DC Resistance:120 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 130 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:0.26 in
Case Width:0.175 in
Case Height:0.115 in