Fox (FQ5032BR-16.000)
PartNo:
FQ5032BR-16.000
Manufacturers:
Fox
Description:
Crystals 16MHz 20pF -40C +85C 30ppm
Details
Frequency:
16 MHz
Tolerance:
30 PPM
Frequency Stability:
30 PPM
Load Capacitance:
10 pF
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
5 mm x 3.2 mm
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 85 C
Dimensions:
3.2 mm W x 5 mm L x 1.2 mm H