Fox (FQ1045A-3.6864)
PartNo:
FQ1045A-3.6864
Manufacturers:
Fox
Qty:
755
Request Qty:
Description:
Crystals 3.6864MHz 30ppm 0C +70C
Details
Frequency:
3.6864 MHz
Tolerance:
30 PPM
Frequency Stability:
30 PPM
Load Capacitance:
10 pF
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
10 mm x 4.5 mm
Operating Temperature Range:
0 C to + 70 C
Dimensions:
4.5 mm W x 10 mm L x 1.7 mm H