 All Product > other > SiTime  (SIT8002AI-23-33E-50.00000T)
SiTime SIT8002AI-23-33E-50.00000T
PartNo:
SIT8002AI-23-33E-50.00000T
Manufacturers: SiTime
Qty: 570
Request Qty:
Description: Programmable Oscillators 50MHz +/-50ppm 3.3V +/-10%
RoHS:Details
Package / Case:3.2 mm x 2.5 mm
Frequency:50 MHz
Frequency Stability:50 PPM
Supply Voltage:3.3 V
Load Capacitance:15 pF
Termination Style:SMD/SMT
Output Format:LVHCMOS
Minimum Operating Temperature:- 40 C
Maximum Operating Temperature:+ 85 C
Dimensions:2.5 mm W x 3.2 mm L x 0.85 mm H