 All Product > other > SiTime  (SIT8003AI-12-33E-20.0000)
SiTime SIT8003AI-12-33E-20.0000
PartNo:
SIT8003AI-12-33E-20.0000
Manufacturers: SiTime
Qty: 149
Request Qty:
Description: Programmable Oscillators 20MHz 3.3Volt 25ppm -40C to 85C
RoHS:Details
Package / Case:
Frequency:20 MHz
Frequency Stability:25 ppm
Supply Voltage:3.3 V
Load Capacitance:
Termination Style:SMD/SMT
Output Format:LVCMOS
Minimum Operating Temperature:- 40 C
Maximum Operating Temperature:+ 85 C
Dimensions:2 mm W x 2.5 mm L x 0.75 mm H