 All Product > other > Fox  (FXO-HC735-50.00000)
Fox FXO-HC735-50.00000
PartNo:
FXO-HC735-50.00000
Manufacturers: Fox
Qty: 3950
Request Qty:
Description: Standard Clock Oscillators 50MHz 3.3V NC/NR
RoHS:Details
Product:XO
Package / Case:7 mm x 5 mm
Frequency:50 MHz
Frequency Stability:50 PPM
Supply Voltage:
Load Capacitance:
Termination Style:SMD/SMT
Minimum Operating Temperature:- 20 C
Maximum Operating Temperature:+ 70 C
Output Format:HCMOS
Dimensions:5 mm W x 7.5 mm L