 All Product > other > Fox  (FOX924B-12.288)
Fox FOX924B-12.288
PartNo:
FOX924B-12.288
Manufacturers: Fox
Qty: 2000
Request Qty:
Description: Standard Clock Oscillators 12.288MHz 3.3Volts -30C +85C
RoHS:Details
Product:TCXO
Package / Case:5 mm x 3.2 mm
Frequency:12.288 Mhz
Frequency Stability:2.5 PPM
Supply Voltage:3.3 V
Load Capacitance:15 pF
Termination Style:SMD/SMT
Minimum Operating Temperature:- 30 C
Maximum Operating Temperature:+ 85 C
Output Format:HCMOS
Dimensions:3.2 mm W x 5 mm L