Fox (FOX924B-14.7456)
PartNo:
FOX924B-14.7456
Manufacturers:
Fox
Description:
Standard Clock Oscillators 14.7456MHz 3.3Volts -30C +85C
Details
Product:
TCXO
Package / Case:
5 mm x 3.2 mm
Frequency:
14.7456 Mhz
Frequency Stability:
2.5 PPM
Supply Voltage:
3.3 V
Load Capacitance:
15 pF
Termination Style:
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature:
- 30 C
Maximum Operating Temperature:
+ 85 C
Output Format:
HCMOS
Dimensions:
3.2 mm W x 5 mm L