 All Product > other > Fox  (FXO-HC735-1.8432)
Fox FXO-HC735-1.8432
PartNo:
FXO-HC735-1.8432
Manufacturers: Fox
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Standard Clock Oscillators 1.8432MHZ
RoHS:Details
Product:XO
Package / Case:7 mm x 5 mm
Frequency:1.8432 MHz
Frequency Stability:50 PPM
Supply Voltage:3.3 V
Load Capacitance:15 pF
Termination Style:SMD/SMT
Minimum Operating Temperature:- 20 C
Maximum Operating Temperature:+ 70 C
Output Format:
Dimensions:5.2 mm W x 7.5 mm L