 All Product > other > Fox  (F1100ELF-16.000)
Fox F1100ELF-16.000
PartNo:
F1100ELF-16.000
Manufacturers: Fox
Qty: 996
Request Qty:
Description: Standard Clock Oscillators DIP-14 16MHz
RoHS:Details
Product:XO
Package / Case:DIP-14
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:100 PPM
Supply Voltage:5 V
Load Capacitance:
Termination Style:Radial
Minimum Operating Temperature:0 C
Maximum Operating Temperature:+ 70 C
Output Format:TTL
Dimensions:13.2 mm W x 20.8 mm L