 All Product > other > Fox  (FXO-HC736R-66.00000)
Fox FXO-HC736R-66.00000
PartNo:
FXO-HC736R-66.00000
Manufacturers: Fox
Qty: 474
Request Qty:
Description: Standard Clock Oscillators 66.0MHz 3.3Volt 25ppm -40C +85C
RoHS:Details
Product:Standard Clock Oscillators
Package / Case:7 mm x 5 mm
Frequency:66 MHz
Frequency Stability:25 PPM
Supply Voltage:3.3 V
Load Capacitance:15 pF
Output Format:HCMOS
Dimensions:5 mm W x 7 mm L