 All Product > other > Schurter  (0001.2515.TR)
Schurter 0001.2515.TR
PartNo:
0001.2515.TR
Manufacturers: Schurter
Qty: 998
Request Qty:
Description: Cartridge Fuses SPT 5X20 FUSE 12.5AT
Product Information:
RoHS:
Product Type:Ceramic Fuse
Body Style:Cylindrical
Current Rating:12.5 A
Voltage Rating AC:250 V
Voltage Rating DC:300 V
Mounting Style:Holder / Clip
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:5 mm x 20 mm
Dimensions:20 mm L x 5 mm D