 All Product > other > Schurter  (0001.2509.PT)
Schurter 0001.2509.PT
PartNo:
0001.2509.PT
Manufacturers: Schurter
Qty: 990
Request Qty:
Description: Cartridge Fuses SPT 250V 3.15A PT
RoHS:Details
Product Type:Ceramic Fuse
Body Style:Cylindrical Leaded
Current Rating:3.15 A
Voltage Rating AC:250 V
Voltage Rating DC:300 V
Mounting Style:Through Hole
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:5 mm x 20 mm
Dimensions:20 mm L x 5.4 mm D