 All Product > other > Bussmann / Eaton  (BK1-S505H-6.3-R)
Bussmann / Eaton BK1-S505H-6.3-R
PartNo:
BK1-S505H-6.3-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 962
Request Qty:
Description: Cartridge Fuses 250Vac 6.3A Time Delay
Body Style:Cylindrical
Current Rating:6.3 A
Voltage Rating AC:250 V / 600 V
Voltage Rating DC:400 V
Mounting Style:Holder / Clip
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:5 mm x 20 mm
Dimensions:20 mm L x 5.2 mm D