 All Product > other > Schurter  (8020.5016.PT)
Schurter 8020.5016.PT
PartNo:
8020.5016.PT
Manufacturers: Schurter
Qty: 870
Request Qty:
Description: Cartridge Fuses SHT 6.3x32 FUSE 3.15A T PIGTAIL
RoHS:Details
Product Type:Ceramic Fuse
Body Style:Cylindrical Leaded
Current Rating:3.15 A
Voltage Rating AC:500 V
Voltage Rating DC:
Mounting Style:Through Hole
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:3AB (6.3 mm x 32 mm)
Dimensions:31.8 mm L x 6.35 mm D