 All Product > other > Bussmann / Eaton  (BK1-S505H-1.25-R)
Bussmann / Eaton BK1-S505H-1.25-R
PartNo:
BK1-S505H-1.25-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 834
Request Qty:
Description: Cartridge Fuses 250Vac 1.25A Time Delay
RoHS:Details
Product Type:Ceramic Fuse
Body Style:Cylindrical
Current Rating:1.25 A
Voltage Rating AC:250 V / 600 V
Voltage Rating DC:400 V
Mounting Style:Holder / Clip
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:5 mm x 20 mm
Dimensions:20 mm L x 5.2 mm D