 All Product > other > Schurter  (PFMF.020.2)
Schurter PFMF.020.2
PartNo:
PFMF.020.2
Manufacturers: Schurter
Qty: 2505
Request Qty:
Description: Resettable Fuses - PPTC PFMF PTC FUSE SMT 200 mA (1812)
RoHS:Details
Hold Current:0.2 A
Trip Current:0.4 A
Current Rating - Max:80 A
Maximum Voltage:30 V
Resistance:400 mOhms