 All Product > other > Littelfuse  (0466.500NR)
Littelfuse 0466.500NR
PartNo:
0466.500NR
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 14135
Request Qty:
Description: Surface Mount Fuses 63V .5A VFA Slimline
RoHS:Details
Product Type:Surface Mount Fuse
Current Rating:500 mA
Voltage Rating AC:
Voltage Rating DC:63 V
Fuse Type:Fast Blow
Fuse Size / Group:1206 (3216 metric)
Dimensions:3.18 mm L x 1.52 mm W