 All Product > other > Littelfuse  (046703.5NR)
Littelfuse 046703.5NR
PartNo:
046703.5NR
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 10000
Request Qty:
Description: Surface Mount Fuses 32V 3.5A VFA Slimline
RoHS:Details
Product Type:Surface Mount Fuse
Current Rating:3.5 A
Voltage Rating AC:32 V
Voltage Rating DC:32 V
Fuse Type:Fast Blow
Fuse Size / Group:0603 (1608 metric)
Dimensions:1.6 mm L x 0.813 mm W