 All Product > other > Littelfuse  (0438.250WR)
Littelfuse 0438.250WR
PartNo:
0438.250WR
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 8159
Request Qty:
Description: Surface Mount Fuses 32V .250A FA 0603
RoHS:Details
Product Type:Surface Mount Fuse
Current Rating:250 mA
Voltage Rating AC:32 V
Voltage Rating DC:32 V
Fuse Type:Fast Blow
Fuse Size / Group:0603 (1608 metric)
Dimensions:1.54 mm L x 0.85 mm W