Littelfuse (0464.500DR)
PartNo:
0464.500DR
Manufacturers:
Littelfuse
Description:
Surface Mount Fuses 250V .5A Fast Acting - UMF
Details
Product Type:
Surface Mount Fuse
Current Rating:
500 mA
Voltage Rating AC:
Voltage Rating DC:
250 V
Fuse Type:
Fast Blow
Fuse Size / Group:
NANO
Dimensions:
12.1 mm L x 6.9 mm W