 All Product > other > Littelfuse  (0466.375NR)
Littelfuse 0466.375NR
PartNo:
0466.375NR
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 7469
Request Qty:
Description: Surface Mount Fuses 125V .375A VFA Slimline
RoHS:Details
Product Type:Surface Mount Fuse
Current Rating:375 mA
Voltage Rating AC:
Voltage Rating DC:125 V
Fuse Type:Fast Blow
Fuse Size / Group:1206 (3216 metric)
Dimensions:3.18 mm L x 1.52 mm W